Zapowiedz VI Kolejki PKO! Czy Orzeł ugasi Płomień!

Przed nami już VI kolejka rozgrywek Pilskiej Klasy Okręgowej. W grupie południowe dojdzie do ciekawych pojedynków. W Wągrowcu, młodzi zawodnicy Nielby zmierzą się z Notecią Czarnków, Notecią która notuje wspaniała passę 10 spotkań bez porażki, mecz w Wągrowcu może okazać się meczem prawdy dla zawodników Noteci. Młodzi, dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy Nielby mogą okazać się katem Czarnkowian.

W Wieleniu dojdzie do równie ciekawego spotkania. Fortuna Wieleń zmierzy się z Radwanem Lubasz. Obie drużyny dzielą zaledwie 3 punkty i ewentualna wygrana Lubasza pozwoli na zrównanie się punktami z Fortuną. Wieleń po ostatnim derbowym meczu w Rosku zakończonym wynikiem 2:2 z pewnością nie przegapi szansy na zbliżenie się do czołówki. Zapowiada się zatem ciekawie.

Poloniści z Chodzieży po dwutygodniowej przerwie zmierzą się Notecią Rosko. Notecią która całkowicie odmieniła skład przed startem rozgrywek. Takie nazwiska jak Łudziński mający przeszłość ekstraklasową oraz Rzeszowski budzą respekt przez każdym rywalem. Poloniści, którzy z pewnością są spragnieni piłki będą walczyć o 3 punkty, tym bardziej że wystąpią przed własną publicznością.

Dwa Sokoły – Szamocin oraz D(Damasławek) to obecnie dwie drużyny które zawodzą w obecnych rozgrywkach, obie drużyny to uznane marki w PKO i ich obecna pozycja z pewnością jest zaskoczeniem. Najbliższe spotkanie może być szansą dla obu drużyn na zdobycie pierwszych 3 punktów w lidze i odbicie się od dna tabeli.

Unia Wapno – Zamek Gołańcz to kolejny pojedynek w ramach VI kolejki PKO. Wielu typerów z pewnoscią wskaże zwycięstwo Wapno, jednakże Zamek pokazał już w tej rundzie że nie będzie drużyną która łatwo odda każdy punkt. Gołańcz zaaplikowała Nielbie II Wągrowiec 3 bramki ale ostatecznie zremisowała 3:3. Unia Wapno po ostatnim pewnym zwycięstwie 0:4 w Lubaszu daje do zrozumienia, że wraca na właściwe tory i ma jeden cel – marsz w górę tabeli.

Nasz Orzełek który po ostatnim zwycięstwie z Szamocinem 2:0 uda się tym razem do twierdzy Połajewo. Płomień który z pewnością po cichu mierzy w pierwsze miejsce w lidze będzie chciał zgarnąć pełną pulę w pojedynku z naszą drużyną. Płomień Połajewo to obecny lider, mający na swoim koncie 15 punktów (5 zwycięstw i ani jednej porażki), zwycięstwa Płomienia nie są jednak przekonywujące, pierwsze dwie kolejki wygrane co prawda pewnie z Fortuną Wieleń 0:2 oraz Polonią Chodzież 2:0 , natomiast już mecze z Roskiem, Lubaszem, Gołańczą zostały wygrane zaledwie 1 bramką (wszystkie mecze zakończone zwycięstwami 2:1). To daje pewny znak, że twierdza Płomień może zostać zdobyta i mamy głęboką nadzieję, że to właśnie Orzeł będzie pierwszą drużyną która pokona Płomień Połajewo. Orzeł przecież ma w swoich szeregach Filipa Bździela który jest motorem napędowym całego zespołu, ostatnio również przełamał się Andrzej Matuszak i do gry wraca Łukasz Sikora który ma już na swoim koncie 3 gole. Nie możemy zapomnieć o dobrej dyspozycji naszych pomocników w szczególności Pawła Nowaka oraz naszej defensywie która gra coraz pewniej. Trener Sikora może mieć ból głowy w obstawieniu pozycji bramkarza, Tomek Osek ostatnio zanotował czyste konto zaś Bartłomiej Soboń to jeden z cichych bohaterów pierwszych trzech meczów w wykonaniu Orzełka. Nasz zespół to jeden wielki kolektyw i głęboko wierzymy, że pomarańczowo – czarni podejmą rękawice i powalą na murawę zawodników Płomienia. Zadanie z pewnością będzie bardzo trudne. Historia pamięta pojedynki Orła z Płomieniem, w szczególności ten gdzie Orzeł wygrał aż 10:1. Jednak ostatnie mecze z Połajewem to raczej pasmo porażek, dlatego też historię trzeba zacząc pisać na nowo! Co nie drodzy piłkarze??